Loading…

Lze řešit v rámci regresní terapie vaginismus?

Při vyplňování úvodního dotazníku, který předchází samotné regresní terapii, mi Lenka hlásila mimo jiné problémy i jeden velmi intimní. Byl jí diagnostikován vaginismus.

U Lenky se projevuje tak, že ji při pohlavním styku trápí ohromná bolest. Někdy je bolest taková, že k samotnému pohlavnímu styku dojít ani nemůže.

Gynekoložka při vyšetření Lence řekla, že má v pochvě velký sval, který bolestivost způsobuje…

Lenka si jako téma sezení nevybrala tento problém, ale v průběhu sezení jsme se dostali k následujícímu příběhu, který v sobě může skýtat souvislost s jejím dnešním intimním problémem. 👇

Vracíme se o pár století zpátky v čase.. 🔙

Lenka je mladá žena. Plaví se s posádkou na lodi a její úkol je obstarávat kuchyni.

Na palubě kromě ní není žádná jiná žena, ale mezi partou mužů si Lenka našla kamaráda. Jak to ale často u námořníků bývávalo, tak se na lodi pilo dost alkoholu.

Při jedné alkoholové oslavě námořnictví se parta chlapů opila jak zákon káže. Chlapi se mezi sebou z kamarádství začali pošťuchovat. Z hecu a opilosti vznikla ale nehoda. Nebo nešťastná náhoda? Lenky tehdejší kamarád přepadl přes palubu a utopil se. Velký vliv na utopení měl i alkohol, neboť kamarád byl námořník jak se patří a ti přeci umí dobře plavat.

Lenka byla ze ztráty kamaráda v šoku. Se smutkem pokračovala se zbytkem námořnického osazenstva v plavbě dál po širém moři. Pracovala stále v kuchyni, jak byla zvyklá.

Na co ale nebyla zvyklá, byla pozornost od ostatních členů posádky. Jakmile zbylí námořníci zjistili, že Lenka zůstala na lodi sama a žádný z nich nad ní nedrží ochrannou ruku, tak se v nich probudily jejich mužské pudy.

Notně posilněná parta kamarádů se jednoho dne vydala k Lence do kuchyně v kajutě.

A teď přichází ta paralela se současností… 🤔

Lenka je strašně vyděšená. nechce s muži nic mít. Cítí obrovské napětí, strach v klíně a strašně silně tiskne nohy k sobě tak, aby se do ní nikdo z mužů svým údem nemohl dostat…

Milé ženy, i s tématem vaginismu se dá pracovat ❤

V „nepoddajném svalu v pochvě“ může být uložený nějaký těžký zážitek nebo bolest… Proč se s tím trápit, když lze i takové problémy zpracovat a v intimní oblasti se uvolnit❓

Napsat komentář