Loading…

Otázky a odpovědi

Zde je prostor pro Vaše dotazy, které ráda zodpovím.


 

4 thoughts on “Otázky a odpovědi

 1. Dobrý den,

  kolik u Vás stojí prosím terapie a jak dlouho terapie trvá?
  Děkuji moc za odpověď.

  S pozdravem,
  Lucie Fialová

  1. Dobrý den, Lucie,

   omlouvám se za pozdější odpověď.

   Co se týká ceny terapie, tak ta je do 3 hodin 1000 Kč. Za každou další hodinu je to 300 Kč do maximální částky 1600 Kč. Doba trvání terapie je individuální, ale běžně je to 2 – 4 hodiny.

   Přeji krásný den,

   Šárka Janouchová

 2. Dobrý den,
  je možné řešit více potíží, každou zvlášť, rozložením třeba na různé termíny, popřípadě, je totiž možné, že navzájem souvisí, je všechny shrnout po vyřešení jednotlivých, do jedné, při teoreticky posledním sezení? Psychosomatické potíže z dětství a dospívání a špatná diagnostika potíží a nová diagnostika v dospělosti, která dává smysl a fyzické zdravotní problémy z té předešlé chybné diagnostiky, malá sebedůvěra, utíkání od pokusů o vztahy z důvodu senzitivity vůči nápadníkům se špatnou energií a snaha zjistit důvod přitahování pozornosti těchto bytostí …
  Děkuji moc
  (omlouvám se za vyplnění fiktivního mailu a jména, ale raději bych anonymně)

  1. Dobrý den,

   děkuji za Vaši zprávu a důvěru.

   Více potíží/témat lze řešit v rámci více sezení. Při jednom sezení lze řešit jedno téma/problém, který Vás trápí. Ale může se stát, že se v rámci jednoho sezení objeví událost, ze které pramení více problémů/nepříjemných potíží a ty se zpracují při jednom sezení.

   Uvedu Vám to na příkladu 🙂 Přijde klient, který bude chtít řešit více témat – bolest hlavy, motání hlavy, zablokovanou krční páteř, pocity méněcennosti a také to, že se mu špatně dýchá.
   Zvolí si jedno téma, např. zablokovanou krční páteř. Na sezení se dostane do období vlastního prenatálu a narození. Když si prochází prenatálem (tedy obdobím, kdy ještě byl v bříšku u maminky), tak se necítí dobře. Přijde si nevítaný a k ničemu (dnešní pocity méněcennosti klienta), protože se maminka rozhoduje, jestli si dítě nechá nebo nenechá. Maminka se rozhodne, že si dítě nechá.
   Tak si klient prochází dál prenatálním obdobím až k porodu. Porod je složitý. Když klient jako miminko prochází porodními cestami, tak se mu hodně špatně dýchá (téma, které chtěl klient také řešit), porodní cesty tlačí na jeho hlavu a ta ho hrozně bolí (bolest hlavy klienta v současnosti taky trápí a chtěl ji řešit). Doktoři berou nešetrně kleště a klient vnímá stejné pocity zablokované krční páteře, jaké prožívá dnes.
   Když si tuto událost klient zpracuje (prochází si ji opakovaně několikrát za sebou), tak se mu uleví od všech potíží, které v události vnímal.

   Záleží ale také na tom, zda pochází jeho problémy pouze z této jedné události nebo z více událostí, které je potřeba zpracovat (což je pravděpodobnější :-)).

   Když si klient zpracuje tuto událost, tak se na dalším sezení řeší další jiná událost/jiné události. Není již potřeba shrnovat po více sezení všechny události do teoreticky posledního sezení.

   Ale pokud byste si zpracovávala dětství a dospívání postupně a pak si při teoreticky posledním sezení chtěla projít již zpracované události v rámci celého dětství a dospívání při předchozích sezení, tak by to neměl být problém 🙂

   Klidně se doptejte na cokoliv. Ráda Vám odpovím 🙂 Po písmenkách je to trochu složitější vysvětlovat, ale věřím, že si porozumíme 🙂

   Přeji klidné dny,

   Šárka T. J.

Napsat komentář