Loading…

O mně

Jmenuji se Šárka Janouchová a nedávno jsem dostudovala vysokou školu, konkrétně obor Ochrana životního prostředí na Univerzitě Karlově. Již od mládí jsem ráda pomáhala nejenom v přírodě, ale i lidem.img_9594

Moje vlastní problémy mě přivedly v roce 2015 k hlubinné abreaktivní psychoterapii, která je často označována jako regrese či regresní psychoterapie. Po prvním sezení jsem cítila obrovskou úlevu a také euforii. Delší dobu mi to vrtalo hlavou. Přemýšlela jsem nad tím, jak je možné, že se člověku může tak hluboce ulevit a i nad tím, že je možné si zpracovat problém, který člověka leckdy trápí spoustu let.

O čtvrt roku později jsem se přihlásila na základní kurz hlubinné regresní psychoterapie, který vedli František Cappellari a Dominika Pluhařová. Jejich dlouholetá praxe a zkušenosti vycházejí z učení od zakladatele Andreje Dragomireckého. Absolvování tohoto kurzu mě konečně přivedlo na cestu účinné pomoci lidem, kde si svoje trápení zpracují a skutečně se jim uleví.

V tuto dobu mě i moje nutkavé myšlenky přivedly na automatickou kresbu. Zpočátku jsem zcela intuitivně kreslila, co mě napadlo. V rámci automatické kresby člověk získá unikátní náhled na danou (někdy značně nepřehlednou) situaci a především tyto kresby provázely moje začátky s automatickou kresbou.top6_2

O nějaký čas později jsem začala toužit  po rozšíření mých dovedností v této oblasti a absolvovala jsem 2 kurzy automatické kresby, a to základní kurz automatické kresby u Radky Peteříkové a později kurz automatické kresby, který vedla Marcela Bakešová.

Na jaře v roce 2016 jsem absolvovala pokračovací kurz hlubinné regresní terapie, který vedli František Cappellari a Dominika Pluhařová. Pokročilé znalosti a přehled mi nyní umožňuje se věnovat i komplikovanějším životním situacím, ať již jde o špatné mezilidské vztahy nebo i další leckdy rozumem neřešitelné situace.